Evinizden çıkmayın…

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, korona virüsünün herhangi bir ülke veya bölgeye özel olmadığını vurgulayarak,İranlılardan dışarı çıkmamalarını istedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Bakanlar Kurulunda korona virüsüne ilişkin konuştu. Dünyanın korona virüsü tehdidiyle karşı karşıya kaldığını ve virüsün herhangi bir ülke veya bölgeye özel olmadığını belirten Ruhani, ”Dünyadaki bir çok ülke korona virüsü ile mücadele etmekte. Virüs ulaşımı ve ekonomiyi olumsuz etkilemekte. Bu konuyu ciddiye almalıyız” uyarısı yaptı. Korona virüsünün insan hayatını tehdit eden önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Ruhani, ”Her ne kadar korona virüsü ölüm oranında diğer virüsler kadar tehlikeli olmasa da yayılma hızı ve sonuçları itibariyle tehlikeli olduğunu ispatlanmış” ifadesini kullandı.

Korona virüsü ile mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlara işaret eden Ruhani, bir kişi de görülen virüsün hızlı bir şekilde insanlara yayıldığını belirterek, ”Korona virüsünün insanlar arasında oluşturduğu yayılma zincirini kesmek için kişisel bakım ve el temizliğine dikkat edilmeli. Aynı zamanda hiçbir şekilde şehirler arası ulaşıma devam edilmemeli. Sadece şehirler arası değil yaşadığınız şehirlerde de dışarı çıkmayın ve en güvenilir yer olan evlerinizde kalın” şeklinde konuştu.

İran’da yaklaşan nevruz tatiline ilişkin uyarıda bulunan Ruhani, 21 Mart tarihi ile başlayacak nevruz tatili nedeniyle korona virüsünün daha fazla yayılmaması gerektiğini belirterek, ”Nevruz tatilinde evlerinizde kalın ve dışarı çıkmayın” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Bakanlık Daire Başkanı eşini öldürüp intihar etti

Gazeteistasyon / Adalet Bakanlığı’nda Destek Hizmetleri Dairesi Daire Başkanı olarak görev yapan Serkan Tüzün, önce …

Bir cevap yazın