Korona virüse yakalanma riskini bu siteden öğrenebilirsiniz!

Üniversite Genel Tıp ve Halk Sağlığı Merkezi Lozan Unisanté, halkın yeni tip korona virüse yakalanma riskini ölçebileceği bir internet sitesi hazırladı.

CoronaCheck adı verilen sitede, korona virüs risk düzeyini ölçmek isteyenlere İsviçre’nin Lozan kentinden uzmanlar tarafından hazırlanan bir dizi soru yöneltiliyor.

Korona virüs endişesi taşıyanlar ve sağlık çalışanlara yönelik tasarlanan 2 ayrı testin sonucuna göre, katılımcılara tavsiyelerde bulunuluyor.

Uzmanlar korona virüs risk seviyesini, katılımcının yaşı, cinsiyeti ve gösterdiği semptomları baz alarak hesaplıyor.

coronavirus.unisante.ch internet sitesinde yer alan sorular şöyle:

* Cinsiyetiniz nedir?
* Hamile misiniz?
* Kaç yaşındasınız?
* Öksürük ya da nefes alıp vermede güçlük gibi solunum yollarını ilgilendiren belirtiler gösteriyor musunuz? (basit bir nezle yeterli değil)
* Ateşiniz var mı? (38 derece ya da üstü vücut sıcaklığı)
* Risk grubunda mısınız? (65 yaş üstü, hipertansiyon ya da diyabet hastası, kalp ve damar hastalığı olanlar, kronik solunum hastalığı olanlar, hastalık ya da tedavi nedeniyle bağışıklık kaybı olanlar, kanser hastaları)
Sağlık çalışanı mısınız?
* Yakın çevrenizde (aile ya da aynı mekanda bulunduğunuz kişiler) laboratuvar ortamında teyit edilmiş Covid-19 vakası var mı?
* Test, İsviçre’deki mevcut durum baz alınarak hazırlandı. Dolayısıyla Covid-19’un İsviçre’de yayılım hızı, sonuçlar üzerinde de belirleyici rol oynuyor.

Ancak her halükarda korona virüse yakalanmaktan endişelenenler için kişisel temizliklerine dikkat etme uyarısı yapılıyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gazeteci Türfent, 6,5 yıl sonra özgür

Gazeteistasyon / “Örgüt üyeliği” ve “Örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 8 yıl 9 ay hapis …

Bir cevap yazın