“Güçlü destek veriyoruz”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin ağır bir sığınmacı baskısı altında olduğunu belirterek,
“NATO olarak Türkiye’nin güvenliğine güçlü şekilde destek veriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika’nın başkenti Brüksel’e geldi. Türkiye’nin AB Daimi Temsilciliğinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşen Erdoğan, görüşme sonrasında Stoltenberg ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan Stoltenberg, Türkiye’nin önemli ve değerli bir NATO üyesi olduğunu ifade ederek, “Türkiye, Suriye’de şiddetin son bulması için etkili oluyor” dedi.
Stoltenberg, şunları söyledi: “NATO, Türkiye’yi Suriye’den gelebilecek tehditlere karşı farklı açılardan desteklemeye devam edecektir. Savunma ve misil sistemleri, NATO son yıllarda 5 milyar avrodan fazla askeri ve altyapı alanlarında destekler vermiştir. NATO olarak Türkiye’nin güvenliğine güçlü şekilde destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye’nin ağır yüküne vurgu yaparak, “Esad rejimi ve Rusya tarafından yapılan saldırılar görülmemiş insani bir krize neden olmuştur. Bu saldırılar insanların Türkiye’ye sığınmasına neden olmuştur. Türkiye çok ağır bir sığınmacı yükü altındadır.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın