Soylu: “Su bazı yerlerde 40-45 santimetreye düştü, yürüyerek geçebilirsiniz”

Yunanistan kolluk kuvvetlerinin şiddet uygulayıp Türkiye tarafına geri gönderdiği mültecilerin sayısı artarken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sınıra yığılan mültecilere “Su bazı yerlerde 40-45 santimetreye düştü. Bu şu demektir, yürüyerek geçebilirsiniz” dedi

Yunanistan kolluk kuvvetleri ve ırkçı gruplar, sınırı geçebilen mültecileri darp edip soyarak Meriç nehri üzerinden Türkiye tarafına geri gönderirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da mültecilerin nehirden yürüyerek karşıya geçebileceklerini söyledi.

Bakan Soylu’nun Yunanistan sınırına yığılan mültecilere ilişkin açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

– 21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı bize söyleselerdi “Şaka yapıyorsunuz” derdik ama bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu: Maskeler düştü.

– Sözde insanlık nutukları atanların ne kadar acımasız oldukları ortaya çıktı.

– Miçotakis’in ülkesinde toplam 115 bin yabancı var. Bizde ne kadar var? 4 milyon sığınmacı var. İnsan bir söz söylerken boyuna bakar. Cenevre Sözleşmesi’ni tamamen ihlal ettiler.

– Timlerimiz dün gece göreve başladı. Bu tarafa itme yapacaklardı, burada polis özel harekatımıza da, sınır ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize de teşekkür ediyorum, hepsini tıkadılar. Biz ona literatürde “tıkama” diyoruz. Onların itmelerine müsaade etmediler.

– Sınırı geçenlerin sayısı 143 bini aştı.

– Miçotakis’in sınırları tutma gibi bir kabiliyeti yok. Siz bundan sonraki olacaklara bakın. Bundan öncekiler bir şey değil.

– Şimdi havalar sıcak, gittikçe sıcaklaşıyor. 200 kilometrenin üzerinde bizim Meriç’i kendine çizgi tutan Yunanistan’la bir sınırımız var. Maalesef bu sene Balkanlarda hava kurak gitti. Su bazı yerlerde 40-45 santimetreye düştü. Bu şu demektir, yürüyerek geçebilirsiniz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Çocuk katili, Selim Tekin öldü

Gazeteistasyon / İstanbul‘un Bahçelievler ilçesinde 16 yaşında Beyza Doğan‘ı öldürdükten sonra intihara kalkışan Selim Tekin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir