“Çin’e virüs suçlaması”

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’in Koronavirüs’e dair eksik veriler sunduğunu iddia ederek, bunun ABD’nin hastalığa karşı önlem almasını engellediğini söyledi.

Pompeo, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak seksenden fazla ülkeye yayılan salgının başında Çin tarafından eksik bilgiler verildiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, “Bu işin başlangıç noktasında elde ettiğimiz bilgiler mükemmel değildi ve bizi meydan okumalarla yüzleştiğimiz bugünkü duruma iterek geride kalmamıza yol açtı” dedi. Pompeo, aşı geliştirmek ve salgını tecrit etmek için gerekli verileri Çin’den elde etmenin ‘inanılmaz derecede sinir bozucu ve nafile’ çaba olduğunu iddia etti.

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump, Koronavirüs’e karşı mücadelede kullanılmak üzere Temsilciler Meclisi ve Senato tarafından onaylanan 8,3 milyar dolarlık bütçeyi onayladı.

ABD Başkanı Donald Trump, virüsle salgınıyla başa çıkmak için cuma günü federal halk sağlığı kurumlarına ekstra ödenek sağlayan 8,3 milyar dolarlık önlem paketini imzaladı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Bakan Çavuşoğlu: Tel Aviv’e büyükelçi atama kararı aldık

Gazeteistasyon / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ile düzenlediği basın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir