“Mızraklı konuştu…” / Faruk BALIKÇI (Özel Haber)

Bir itirafçının beyanları üzerine tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Selçuk Mızraklı’nın eşi Zeynep Mızraklı, ‘’Herkese dokunup, sorunlarını çözdüğünde bundan büyük keyif alırdı’’ dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı 4 ay görev yaptıktan sonra bir itirafçının ifadeleri doğrultusunda tutuklandıktan sonra, Kayseri Cezaevi’ne konuldu.

Haftada bir Diyarbakır’dan Kayseri’ye eşi Selçuk Mızraklı’yı ziyarete giden Zeynep Mızraklı, gazeteistasyon.com’a konuştu.

Zeynep Mızraklı, eşinin önce insan olduğunu vurgulayarak,‘’Yaşlı,genç, çocuk fark etmiyor herkese dokunarak sorunlarını çözmek için uğraşan biridir. Sorunlarını çözdüğünde de bundan büyük keyif alırdı. İnanılmaz derecede enerjisi olan biri sizinle göz teması kurmuşsa sevgisini aktarır size… Dış Dünyası çok zengin. Herkese verebilecek sevgisi vardır. Etrafında bu kadar sevilen bir insanın eşi olmak insana gurur veriyor. Bu çok güzel bir
duygudur’’ dedi.

Evlerine yapılan polis baskınını gözleri dolarak anlatan Zeynep Mızraklı, şunları söyledi:‘’O kadar iyi ve yardımsever bir insanın, polis ekipleri tarafından evimizden alınıp götürülmesi tarif edilmez bir duygu yaşattı. Kimseye kötülüğü dokunmayan, aksine insanı yaşam merkezine alan
bir insanın alınıp götürülmesi çok kötü bir etki yarattı bende. Kayseri’ye her hafta gidiyorum.
Gece 12’de yola çıkmak zorunda kalıyoruz. Sabah 09.30’da 45 dakika görüşüyoruz ve tekrar
Diyarbakır’a dönüyoruz. Bu yorucu oluyor ama, hem onun hem bizim açımızdan bu iyi oluyor. Onun gülen yüzünü görmek bizi mutlu ediyor. Enerji alıyoruz.’’

‘’Ama Selçuk hoca, hassas olduğu için bizim ulaşıp ulaşamadığımız haberini alamıyor bundan
sıkıntı duyuyor’’diyen Zeynep Mızraklı,eşinin, cezaevinde daha çok kitap okuyarak zaman
geçirdiğini vurguladı. Zeynep Mızraklı, ‘’Yerel kanalları takip ediyor. Savunmaya dair çalışma yapıyor. Kayseri soğuk olduğu için sadece küçük bir havalandırmada yürüyüş yapmak zorunda kalıyor. 7 tutuklu ile aynı koğuşta kalıyor. Kaldıkları koğuş arkadaşları ‘Hocam’ diye hitap ederek sohbet etmekten zevk aldıklarını söylüyor”dedi.

Zeynep Mızraklı,eşiyle gençlik yıllarında yaşadıkları bir anısını ise şöyle aktardı:

‘’Asistanlık sürecinde blok nöbetleri vardı. Günlerce nöbette kalıyordu. Çocuklar küçük olduğu içinde, ‘Beni kamyon şoförü gibi görürler diye espri yapardı.Selçuk, çok iyi bir eş, çok iyi bir baba, çok iyi bir evlat, çok iyi bir kardeş ve çok iyi bir dosttur…”

Zeynep Mızraklı, eşinin kendilerini, korona virüs ile ilgili, “Dikkatli olun, ve hijyene dikkat edin” diye uyardığını da anlattı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Atik “Diyarbakır örgütünü yeniledik, hedefe kilitlendik”

Gazeteistasyon / 10 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü İl Kongresi’nde baştan sona yenilenen Cumhuriyet Halk Partisi …

Bir cevap yazın