Dünyada korona virüs vakası 100 bini buldu

Korona virüsü salgını tüm dünyada yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Açıklanan son verilere göre İran’da hastalığa yakalanan kişi sayısı 4747’ye ulaştı. İran’da son bir günde 1500’den fazla kişiye salgına yakalandı.

Ülkede ayrıca hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 12 kişi daha artarak 124’e ulaştı.

Dünya genelinde hastalığa yakalanan kişi sayısı da 100 bine yaklaşırken salgın nedeniyle 3300’den fazla kişi de hayatını kaybetti.

Hastalığın çıkış noktası olan Çin’de son 24 saatte 143 kişi de daha virüse rastlandı. Ülkedeki toplam vaka sayısı 80 bin 552’ye yükseldi. Ölü sayısı da birgün önceye göre 30 kişi daha artarak 3042 oldu.

Çin’in ardından hastalığın en çok etkilediği ülkelerden biri olan Güney Kore’de 505 kişi de daha korona virüsü tespit edildi. Dün yeni vakası 760 olmuştu. Düne göre yeni vaka sayısında azalma olsa da ülkedeki toplam vaka sayısı 6593’e ulaştı. Güney Kore’de salgın nedeniyle bugüne dek 42 kişi de hayatını kaybetti.

Japonya’da vaka sayısı 1057’ye ulaşırken Başbakan Şinzo Abe, Çin ve Güney Kore’den gelen herkesin iki hafta karantina altına alınacağını açıkladı.

Filistin’de de 7 vaka görülmesi üzerine Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas 30 günlük acil durum ilan etti.

İtalya’da salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 148’e yükselirken Vatikan’da da bir kişi de virüse rastlandığı açıklandı. İtalya’da görülen toplam vaka sayısı da 4 bine yaklaşıyor.
İspanya’da resmi olarak bilinen vaka sayısı 261 oldu. Slovakya ve Sırbistan’da da ilk korona virüsü vakalarına rastlandığı açıklandı.

Bugüne dek 82 vaka görülen Hollanda’da bir kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetti Bu Hollanda’daki ilk kayıp oldu. Benzer şekilde İngiltere’de de salgın nedeniyle ilk ölüm görüldü. İngiltere’deki vaka sayısı da 115’e çıktı.

Vaka sayısının 138’den 423’e yükseldiği Fransa’da üç kişi daha hayatını kaybetti. Fransa’da korona virüsü salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

Almanya’da görülen toplam vaka sayısı da 109’dan 349’a yükseldi. İsveç’te de 28 yeni vaka görüldüğü açıklandı.

Amerika’da da ölü sayısı 12’ye yükseldi. Amerika’da yeni görülen vaka sayısı da 57 kişi daha artarak toplam vaka sayısı 200’ün üzerine çıkmış oldu.

Brezilya da ülkede görülen vaka sayısını 8 olarak açıkladı. Avustralya’da korona virüsüne bir öğrencide rastlanılması üzerine okulların bugün kapanması kararı alındı.

Afrika ülkelerinden Kamerun’da Fransa’dan gelen bir kişi de korona virüsü tespit edildi. Güney Afrika’da da bir kişi de virüse rastlandığı açıklandı.

Rusya korona virüsü salgını nedeniyle St. Petersburg şehrinde düzenlenecek olan yıllık Uluslararası Ekomomik Forumu’nu iptal ettiğini açıkladı.

Bu arada, dünyanın en önemli fuar merkezlerinden biri olan Almanya’nın Hannover Messe uluslararası sanayi endüstriyel fuarı da korona virüs nedeniyle 13-17 Temmuz tarihlerine ertelendi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Almanya da, Suriye’ye kara operasyonuna karşı çıktı

Gazeteistasyon / Türkiye’nin Suriye’de Suriye Demokratik Güçleri’ne yönelik askeri operasyonuna ABD, Fransa ve Rusya’nın ardından …

Bir cevap yazın