Mülteciler geceyi parkta geçirdiler

Suriyeli, Afgan ve Iraklı mülteciler Edirne’ye gitmek için İstanbul’da otobüs bekleyişlerini sürdürüyor Mülteciler, geceyi İl Göç İdaresi önünde bulunan parktaki çimlerde geçirdi.

Türkiye’nin mültecilerin sınırdan geçişlerini engellemeyeceğini açıklamasının ardından başta Suriyeli olmak üzere Afganistan ve Iraklı binlerce mülteci, Avrupa’ya göç etmek için harekete geçtiler. Otobüsler, minibüsler ve taksiler ile sınır kapısında gitmek isteyen mülteciler geceyi Fatih’te bulunan İl Göç İdaresi önündeki çimlerde geçirdi. Günlerdir burada bekleyen mülteciler ise sınır kapısından gelecek müjdeli habere göre hareket edeceklerini ve buradan Avrupa’ya gitmek istediklerini söyledi.

Suriyeli Fuat Halifi, “Geceyi burada geçirdik iki gün oldu. Sınır kapısının açılmasını bekliyoruz. nehirden kaçak gitmek istemiyoruz. On binden sadece bin tanesi Suriyeli geri kalan Afgan. Suriyelilerden daha fazla Afganlılar var. Sınırdan geçtikten sonra Yunanistan üzerinden başka bir ülkeye geçmek istiyoruz” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir