‘’Hakem taraf olmasın…’’

Küme düşme hattında bulunan Amedspor, bu hafta kendi evinde oynayacağı Pendikspor maçında biletleri 1 TL’den satışa çıkardı. Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, ‘’Hakem taraf olmasın 11 kişiye karşı oynayalım’’çağrısı yaptı.

Amedspor, bu hafta kendi evinde oynayacağı Pendikspor maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, sezon başından beri Amedpsor’un bir çok engelle karşılaştığını ve bu engelleri aşmaya çalıştıklarını belirterek, ‘’Sporda asıl olan rekabette eşitliği sağlayabilmektir’’ dedi. Kılavuz, Türkiye’de başarısız sonuçların hakeme bağlandığını, ancak bizim için böyle değil. Biz 11 kişiye karşı oynamıyoruz. İtirazlarımızı ilgili kurumlara ileteceğiz. Hakemler lütfen taraf olmasın. Amedspor binlerce gence sportif hizmet sunmaktadır. Amedspor forması giymek isteyen binlerce gencin umudunu neden kırıyorsunuz. Bu akıl tutulmasına yanlı tutumlara son verilmelidir’’ diye konuştu.

İlgili kurumlara da seslenen Kılavuz, ‘’Türkiye Dünyada taraftar yasağı rekoruna sahiptir. Rekabette önemli ayaklardan biri taraftardır. Hiçbir deplasman maçında taraftarlarımızı göremiyoruz. Hangi maçta taraftarlarımız sorun yarattı da yasak koyuyorsunuz. Spor federasyonu ne iş yapar. Futbol federasyonunun bölgede faaliyeti yok denecek kadar azdır.’’

Kılavuz Amedspor’un zorlu süreçlerden geçerek bugünlere geldiğini ifade ederek şunları söyledi:

‘’Amedspor bugün 4 büyüklerden daha büyük kitleye ulaşmış kulüptür. Herkesin sahip çıkması gerekir. Pendik maçı çok önemlidir. Kentteki tün bileşenler pazar günü oynayacağımız maça herkes davetlidir.”

Amedspor Teknik Direktörü İbrahim Cezayir’de, Geçen hafta öne geçmelerine rağmen, hakemlerin inanılmaz derecede taraflı yönetmesinin beklemedik mağlubiyete neden olduğunu söyleyerek, ‘’Artık güçlü adımlarla yürümek zorundayız. Bu hafta Pendik maçıyla iyi bir galibiyet serisi yakalamak istiyoruz. Pendikspor maçı çok çok önemli. Bu hafta 30 bin kişinin maça gelmesini istiyoruz. Amedspor’un buna ihtiyacı var” diye konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir