“Esad, artık sürdüremez”

ABD Başkanı Trump’ın Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft ve beraberindekiler Hatay ziyaretleri sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladılar.
Türkiye ile istihbarat paylaşımı yaptıklarının altını çizen Jeffrey, Türkiye’nin de NATO’dan bazı talepleri bulunduğunu, bu talepleri NATO içinde çeşitli seviyelerde desteklediklerini söyledi. Jeffrey, şöyle dedi: “Türklerle çok yakın istişareler içindeyiz. Sayın Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Moskova’ya görüşmek için gittiğinde nasıl bir pozisyon alacağını izliyoruz. Üst düzey bir Rus yetkiliyle konuştum. Türkiye’nin sahte değil, gerçek bir ateşkes istediğini vurguladım. Rejim, İdlib’den milyonlarca kişiyi uzaklaştırmak amacıyla ahlaksız bir politika uyguluyor. Esad’ın saldırganlığı bölge için her zamankinden daha tehlikeli.”

BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft da, izlenimlerini şöyle aktardı: “Burada gördüklerimiz 108 milyon doların çok ötesinde. BM’de söyleyeceğiz, artık yeter. Esad rejiminin çok uzun süredir devam eden saldırıları var. Esad rejimi artık varlığını sürdüremez.
Şu tepelerin üzerinde Türk ordusu bir insanlık felaketini engellemek için savaşıyor.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Saray, Kraliçe 2. Elizabeth’in mezarından ilk fotoğrafı paylaştı

Gazeteistasyon / Buckingham Sarayı, 19 Eylül’de yapılan cenaze töreniyle Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli’ne defnedilen …

Bir cevap yazın