Keldani çiftten 52 gündür haber alınamıyor / Ahmet SÜMBÜL

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindne 11 Ocak tarihinden bu yana kayıp olan Keldani çift Şimoni Diril ile Hurmuz Diril’den 52 gündür haber alınamıyor.

İstanbul Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril’in, Şırnak Beytüşşebap’a bağlı (Nehri) Kovankaya köyünde yaşayan anne ve babası 65 yaşındaki Hurmuz Diril ve 71 yaşındaki Şimoni Diril’den 11 Ocak’tan beri haber alınamıyor.
Köylerinin boşaltılmasından sonra 6’sı kız, 5’i erkek 11 çocukları olan Hurmuz ve Şimoni Diril çifti, uzun yıllar İstanbul’da yaşadıktan sonra, köye dönüşlerin serbest bırakılması ardından beş yıl önce İstanbul’dan temelli olarak köye taşınmıştı.

12 ve 16 yaşındaki Keldani çocuklardan da haber alınamıyor

Şimoni Diril’in amcasının torunları da 1994’ten bu yana kayıp. 1994 yılında 12 yaşında olan İlyas Diril ve 16 yaşında olan Zeki Diril’den gözaltına alındıktan sonra bir daha haber alınamamıştı. Kayıp iki çocuğun hikayesi, Cumartesi Anneleri’nin 628. haftasında da kamuoyuyla paylaşılmıştı.
Cumartesi Anneleri, İlyas ve Zeki’nin, 1989’da köyleri boşaltılınca İstanbul’a taşındığını, daha sonra kazandıkları parayı eve götürmek üzere 2 Mayıs 1994’te İstanbul’dan Şırnak’a doğru giderken gözaltına alındıklarını ve daha sonra kendilerinden haber alınamadığını duyurmuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın