“Telefon üstüne telefon…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi kapıları açınca telefon telefon üstüne gelmeye başladı. ‘Kapıları kapatın.’ Dedik ki bitti o iş, artık kapılar açılmıştır, şu anda sizler bu yükten nasibinizi alacaksınız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Perşembe günü Moskova’ya giderek Putin ile bu gelişmeleri değerlendireceğiz. Temenni ederim ki orada artık ateşkesti veya atılacak diğer adımlardı bunları atar ve bu işi süratle bir neticeye kavuştururuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki STK temsilcilerini kabul etti.

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,Şubat ayının başlarında bir sürecin başladığına dikkat çeken Erdoğan, şunları söyledi:“4 milyona yakın mülteci bizim ülkemizde. Şimdi de 1.5 milyon mülteciyi sınırlarımıza sürmek suretiyle bize bir yük daha getirmek istediler. Aylar önce ben bir açıklama yaptım. Eğer bir yük paylaşımına batı girmezse kapıları açarız dedim. Ama bunlar bu işi hafife aldılar. Şimdi kapıları açınca telefon telefon üstüne gelmeye başladı.‘Kapılarıkapatın.’ Dedik ki bitti o iş, artık kapılar açılmıştır, şu anda sizler bu yükten nasibinizi alacaksınız. Dün itibarıyla rakam ciddi manada yükseldi ve yükselmeye devam ediyor. Şimdi yine telefonlar, bu akşam Bulgaristan Başbakanı ile bir araya geleceğiz ve aynı zamanda Şansölye Merkel ile bir telefon görüşmemiz olacak. Bir de bir araya ayrıca 4’lü, 5’li gelelim gibi teklifler var ve Perşembe günü Moskova’ya giderek Putin ile bu gelişmeleri değerlendireceğiz. Temenni ederim ki orada artık ateşkesti veya atılacak diğer adımlardı bunları atar ve bu işi süratle bir neticeye kavuştururuz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

buğday

En verimli topraklara sanayi kuruluyor  

Burcu Gündüz Karakadılar/Gazeteistasyon- Türkiye’deki en verimli toprakları Balıkesir Bandırma’da tarım yapan Berna Börkan, ‘’Sanayi yapılacak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir