Mesud Tek, PSK Başkanlığı’na tekrar seçildi…Ramazan YAVUZ

 

Türkiye’de 2016 yılında kurulan Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Ankara’da 2’nci kongresini yaptı. Parti Genel Başkanlığı’na yeniden Mesud Tek seçildi.

Diyarbakır’da 01-03 Kasım 2019 tarihinde 1. konferansını gerçekleştiren ve partinin güçlendirilmesi ve önümüzdeki süreçte yapılacaklara ilişkin kararlar alan Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK), 2’nci kongresini Ankara’da yaptı. Kongre, Genel Başkan, Parti Meclisi ve Disiplin Kurulu üyelerini belirlemek amacıyla yapılan seçimlerle sona erdi. Seçimlerde şimdiki genel başkan Mesud Tek, yeniden partinin genel başkanlığı’na getirildi. Kongrede parti meclisi ve MYK üyeleri de belirlendi.

Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK), Türkiye’de illegal olarak 1974 yılı sonlarına doğru Kemal Burkay tarafından kuruldu. 2003 yılında yapılan PSK 7’nci kongresinde Kemal Burkay partiden kendi isteği ile ayrıldı, yerine ise Mesud Tek geçti. 42 yıl boyunca illegal olarak çalışmalarını sürdüren PSK, 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na çalışmalarını Türkiye’de yasal olarak sürdürebilmek için başvurdu. Türkiye’de yasal olarak kurulan Kürdistan Sosyalist Partisi, Kürt sorununun çözümü için federasyon sistemini savunuyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın