Rus senatör: Yanıt vereceğiz!

Rus Senatör Oleg Morozov, Sputnik Türkiye çalışanlarına yönelik dün akşamki saldırı girişimi ile ilgili Rusya’nın yanıt vereceği açıklamasını yaptı. Morozov, ikili ilişkilerdeki gerginliğin, gazetecilere eziyet etmek için bir sebep olmadığını ekledi.

Dün akşam Ankara’da Sputnik Türkiye çalışanlarına yönelik saldırıyla ilgili açıklama yapan Morozov, “Türkiye bu vandallara karşı bizzat tedbir almalı ve yasa doğrultusunda haklarında kovuşturma yapmalı. İlişkilerimizin zorlaşması, gazetecilere eziyet etmek için bir sebep değil” dedi.

Sputnik’e konuşan Morozov, “Her halükârda biz cevabımızı vereceğiz. Türkiye aktif bir şekilde yanıtlarımızla karşı karşıya kalıyor” ifadelerini kullandı.

Rusya Gazeteciler Birliği: Gazetecilerin canlarına kastetme girişimi

Rusya Gazeteciler Birliği Sekreteri Timur Şarif ise saldırı ile ilgili, “Türkiye’de olanlar doğrudan bir saldırı ve gazetecilerin canlarına ve sağlıklarına kastetmeye yönelik bir girişim. Bu, sadece gazetecilik ve toplumsal kuruluşların tepkisini ortaya koymasının gerektiği bir saldırı değil. Kuşkusuz Rusya Dışişleri Bakanlığı da doğrudan konuya müdahil olup saldırganların derhal tespit edilmesi, gözaltına alınması ve bu tür provokasyonların tekrarlanmamasını garanti etmek için Türk mercilere yönelik nüfuzunu olabildiğince ortaya koyacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Memleket partisi sözcüsü Özkal: ‘Vali anayasaya aykırı konuşamaz’

Gazeteistasyon- Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan Kocaeli Valisi’nin ‘Devletin ideolojisi İslamdır’ ifadelerine, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir