Kürt mutfağı tanıtıldı… Ramazan Yavuz

Diyarbakır’da Kürt mutfağı bütün yönleriyle masaya yatırıldı. Diyarbakır Edebiyat Evi’nde düzenlenen söyleşide, kentin ünlü kahvaltı ustası ve Gastronomi şefi Alaaddin Kılıç, Kürt mutfağıyla detaylı bilgiler verdi, katılımcıların Kürt mutfağıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Diyarbakır’da Şubat ayı başında Dicle Kent mahallesinde açılan ve koordinatörlüğünü Lis yayınlarının sahibi şair ve çevirmen Lal Laleş’in yaptığı çok dilli faaliyet yürüten Diyarbakır Edebiyat Evi’nde Kürt mutfağıyla ilgili söyleşi düzenlendi.

Diyarbakır’da kahvaltıyı ilk servise açan ve 37 yıldır Mezopotamya mutfağıyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Gastronomi şefi Alaaddin Kılıç, Kürt mutfağıyla ilgili detaylı bilgiler verdi.
Diyarbakır Medya, Kültür ve Mutfağı Tanıtım Derneği (DİMEK) Başkanı da olan Alaaddin Kılıç’ın söyleşisinde, tamamen kendi ürünü olan Sumak Şerbeti’de ikram edilerek tanıtımı yapıldı. Söyleşiye Gastronomi alanında uzmanların yanı sıra, yazar, şair, akademisyen ve politikacılar katıldı.
Söyleşide, Alaaddin Kılıç, Kürt mutfağıyla ilgili soruları da yanıtladı. Yaklaşık 2 saat süren söyleşi sohbet havasında geçti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır Tabip Odası, Fincancı için nöbet eylemi başlattı

Gazeteistasyon- Diyarbakır Tabip Odası, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hedef gösterilmesi ve tutuklanmasına tepki olarak …

Bir cevap yazın