Komşulardan Sınıra Asker

Türkiye’nin sığınmacılara sınır kapılarını açma kararının ardından, trakya sınırı da hareketlendi. Bulgaristan sınıra asker gönderirken,Yunanistan da sımır güvenliğini arttırdı.

Yunanistan’da sonra Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov da, sınır kontrollerinin sıklaştırıldığını ve sınıra asker takviyesi yapılacağını açıkladı.Bulgaritan Başbakanı Borisov, Türkiye’nin yanında oluklarını ve durumdan endişe duyduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir telefon görüşme gerçekleştireceklerini açıklayan Borisov, ‘göçmenlerle ilgili anlaşacakları yönünde ümitli olduğunu’ dile getirdi.

Bulgaristan Savunma Bakanlığı, Türkiye sınırına bin asker gönderileceğini duyurdu. Savunma bakanı, yaklaşık 30 kişilik bir göçmen grubunun sınırdan döndürüldüğünü söyledi. Bakan Krasimir Karakachanov, yasadışı göçmen girişlerini önlemek için, sınıra gönderilecek bin askerin yanı sıra ‘askeri teçhizat konuşlandırılcağını’ dile getirdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Gazeteistasyon / Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın