Keçi Birliği’nde yolsuzluk ve sahtecilik iddiası

Diyarbakır’da bulunan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde dolandırıcılık, sahte evrak tanzim etmek ve görevi kötüye kullanma iddiaları sonrasında inceleme başlatıldı. Kente gelen 4 kontrolör, iddiaları araştırmaya devam ediyor.

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde yaşanan yolsuzluk, evrakta sahtecilik iddiaları üzerine eski Yönetim Kurulu ve Başkan Yardımcısı Mustafa Aslanhan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. CİMER’e de başvuran Aslanhan, usulsüz işlemler nedeniyle yönetim ile hep karşı karşıya geldiklerini, Birliğin amaç ve hedeflerinden sapmasına neden olduğunu, Başkan Yardımcısı olmasına rağmen muhasebe kayıtlarının ve karar defterleri gibi önemli evrakların kendisinden saklandığını ifade etti.

Söz konusu iddiaları 3 Temmuz 2019 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş kurulu Başkanlığına, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kontrolörler Başkanlığı’na başvurduğunu kaydeden Aslanhan, usulsüz bir şekilde kendisinin yönetimden düşürüldüğünü ifade etti.
Aslanhan’ın iddiaları üzerine Ankara’dan görevlendirilen 4 kontrolörün halen Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde incelemelerini sürdürdüğü bildirildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Maymun çiçeği virüsü üç ülkede daha görüldü

Gazeteistasyon- 18 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti ve Slovenya’da rastlandı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir