Kürt mutfağı söyleşisi… / Ramazan YAVUZ

Diyarbakır’da Kürt mutfağı bütün yönleriyle masaya yatırılıyor. Diyarbakır Edebiyat Evi’nde düzenlenecek söyleşide, kentin ünlü kahvaltı ustası ve Gastronomi şefi Alaaddin Kılıç, Kürt mutfağıyla detaylı bilgiler verecek, katılımcıların Kürt mutfağıyla ilgili sorularını yanıtlayacak.

Diyarbakır’da Şubat ayı başında Dicle Kent mahallesinde açılan ve koordinatörlüğünü Lis yayınlarının sahibi şair ve çevirmen Lal Laleş’in yaptığı çok dilli faaliyet yürüten Diyarbakır Edebiyat Evi’nde Kürt mutfağıyla ilgili söyleşi düzenleniyor.


1 Mart’ta yapılacak söyleşide Diyarbakır’da kahvaltıyı ilk servise açan ve 37 yıldır Mezopotamya mutfağıyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Gastronomi şefi Alaaddin Kılıç, Kürt mutfağıyla ilgili detaylı bilgiler verecek.
Diyarbakır Medya, Kültür ve Mutfağı Tanıtım Derneği (DİMEK) Başkanı da olan Alaaddin Kılıç’ın söyleşisinde, tamamen kendi ürünü olan Sumak Şerbeti’de ikram edilerek tanıtımı yapılacak. Söyleşiye Gastronomi alanının yanısıra her kesimden büyük bir katılımın olması bekleniyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Bakanlık Daire Başkanı eşini öldürüp intihar etti

Gazeteistasyon / Adalet Bakanlığı’nda Destek Hizmetleri Dairesi Daire Başkanı olarak görev yapan Serkan Tüzün, önce …

Bir cevap yazın