İmralı adasında yangın çıktı

 

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın hükümlü olarak bulunduğu İmralı adasında yangın çıktı. Lodos nedeniyle yangına müdahalede sorunlar yaşandığı öğrenilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın haberini doğruladı. Gölcük’ten söndürme gemisi ile İstanbul’dan söndürme helikopteri istendi.

Marmara Denizi’nde bulunan İmralı Adası’nda sabah saatlerinde orman yangını çıktı. Çam ağaçları ve zeytin ağaçlarının bulunduğu adadaki yangın şiddetli lodosun etkisiyle büyüdü.
Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etmek için harekete geçti. Bursa’nın Mudanya ilçesinden Büyükşehir ve ormana ait itfaiye ekiplerinin deniz yoluyla İmralı’ya ulaştırılmaya çalışıldığı ancak denizdeki fırtınanın gemi seferini güçleştirdiği öğrenildi
Öte yandan Kocaeli’nin Gölcük ilçesinden askeri geminin de arazöz almaya çalıştığı, İstanbul’dan da bölgeye söndürme helikopterinin istendiği öğrenildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı AA’nın Editör Masası programında yangın haberini doğruladı ve kontrol altına alındığını ifade etti.
10 hektar büyüklüğünde olan İmralı adasında PKK lideri Abdullah Öcalan 21 yıldır tutuklu olarak bulunuyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın