HDP: İmralı’ya avukat ve ailelere ziyaret izni verilsin

 

İmralı’da yaşanan yangınla ilgili açıklama yapan HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcü ve Milletvekili Ayşe Acar Başaran, hükümetin İmralı’daki yangına ilişkin yaptığı tek cümlelik açıklamasının ciddiyetsiz bir yaklaşım olduğunu belirterek, kafalardaki soru işaretlerinin kaldırılması için, ailelere ve avukatlara görüş izni verilmesini istedi.

Milletvekili Başaran, İmralı’daki yangına ilişkin net ve ayrıntılı bir açıklama yapılmadığını belirterek, “Yetkililere seslenmek istiyorum; Bu yaklaşım Kürt halkında paniğe, infiale sebep olabilir. Bu tür ciddiyetsiz ve olayın vehametinden uzak açıklamaların yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, hükümet cephesinden toplumu ikna edecek bir açıklamanın en kısa zamanda yapılmasını bekliyoruz. Çeşitli konuların arasına sıkıştırılmış tek cümlelik açıklamanın bizler ve toplum tarafından yeterli görülmediğini tekrar ifade ediyorum” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyarbakır Tabip Odası, Fincancı için nöbet eylemi başlattı

Gazeteistasyon- Diyarbakır Tabip Odası, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hedef gösterilmesi ve tutuklanmasına tepki olarak …

Bir cevap yazın