Bursa Valiliği: İmralı’daki yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor

 

İmralı adasında çıkan yangınla ilgili Bursa Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, yangının cezaevi ve yaşam alanına uzak bölgede olduğu ve kontrol altına alınma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
Yangının bildirilmesi ardından İmralı adasında bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye aracı, iki itfaiye personeli, İmralı Jandarma Komando Ada Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki iş makinesi ve 150 personelle alevlere mücadele edildiği kaydedilen açıklamada şunlara yer verildi:
“Adalet Bakanlığına ait Tuzla gemisi ile İmralı Adası’na Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden bir arazöz ve 7 kişilik söndürme ekibi, bir yangın helikopteri, Yalova Topçulardan arabalı vapurla 10 arazöz, bir dozer, 30 personel ve 3 yangın elemanı sevk edilmektedir. İhtiyaten, Tuzla’daki Kuzey Deniz Saha Komutanlığından bir çıkarma gemisi, Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden 9 arazöz, 30 personel, 5 yangın uzmanı, bir dozer Mudanya’da sevk edilmek üzere hazırlanmaktadır.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mahkemeden Cengiz Holding’e kötü haber

Gazeteistasyon / Kazdağları’nda, Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesi Halilağa köyü yakınlarında Cengiz Holding tarafından işletilmek istenen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir