HDP’nin yardım konvoyuna yine engel

Faruk BALIKÇI/

HDP’nin Elazığ depremzedelerine yapmak istediği yardım, iki  kez engellendi.
gazeteistasyon.com’a konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları,
dört kamyon yardım konvoyunun Başkale’ye ulaştırmak için yola çıktıklarını, ancak jandarma ve polis engeli ile karşılaştıklarını ifade etti. Askerler ve polislerin, ‘Talimat almışız’ dediklerini vurgulayan Farisoğulları, şunları söyledi:

“Elazığ’da yaşanan deprem gibi AFAD’a teslim etmemiz istendi.Başkale’de yaşanan depremde telef olan hayvanların dışarıda karlar üzerinde olduğunu gördük. İnsanlarımız aç ve açıkta. Buna rağmen, bizim yardım kamyonlarının deprem bölgesine girilmesine izin vermediler. Onlar ise sadece boy gösterip gidiyorlar. Vatandaşlar anlatıyor, ‘helikopterle geldiler, kepçe ile poz verip gittiler.’ Kendi şovlarını yaparak, havuz medyasında boy göstererek algı yaratılıyor. Yardım kamyonlarımızı Van merkeze geri göndermek zorunda kaldık. Elazığ depreminde de, çığ felaketinde de durum böyleydi. İktidar, HDP ve Kürtleri işin dışında tutuyor. Bu durumu bir araya gelerek dünya kamuoyuna bildireceğiz.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir