Hizmete ‘tek durak’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ‘Tek Durak Hizmet Noktası’ uygulaması için pilot çalışmalara başlanacağını duyurdu.
Bu yılın ilk ‘Dijital Türkiye ve Bürokrasinin Azaltılması Koordinasyon Toplantısı’, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Oktay,
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin ardından 9’uncu toplantıyı yaptıklarını belirtti.
“Tek Durak Hizmet Noktası” çalışmasının da önümüzdeki günlerde pilot çalışmalarına başlayacağını açıklayan Oktay, şunları söyledi: “Tek Durak Hizmet Noktalarımızdan vatandaşlarımızın kamu hizmetlerini şahsen fiziki mekânlarına giderek almak istemeleri halinde kamu kurumlarına ayrı ayrı gitmek zorunda kalmadan tek bir noktada tüm Bakanlıklar ile kurumların hizmetlerinden yararlanmaları sağlanacaktır. Bu sayede vatandaşlarımız, farklı işleri için onlarca kuruma gitmek zorunda kalmayacak, tüm iş ve işlemlerini tek bir noktada ve tek bir kişi ile daha rahat halledebilecektir. Bu, Türkiye’de kamu hizmetlerinin vatandaşa sunumunda yeni bir devrimdir. Uygulamaya aldığımızda, bürokrasinin nasıl azaldığına vatandaşlarımız da bizzat şahit olacaklardır.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın