Leyla Halid: Filistin halkının selamını getirdim

HDP 4’üncü Büyük Kongresi’ne uluslararası alandan gelen katılımcılar kısa konuşmalar yaptı.
Konuşmacılardan en çok ilgiyi çeken ise Filistin’in efsane isimlerinden Filistin Kurtuluş Örgütü militanlarından Leyla Halid oldu.
Alkışlarla kürsüye çıkan Leyla Halid, “Bu kürsüden ikinci defa sizlere sesleniyorum. Yaşamımda gördüğüm en heyecanlı anı yaşıyorum. Halklarımız partinizi kucaklamış, halklarımız partisini yükselterek götürüyor. Taban ve yönetim olarak bir arada olmanız büyük bir mesele. Siyonizm ve ABD işgal güçleri tarafından işgal edilmiş Filistin halkından sizlere selam getirdim. Filistin zindanlarında esir olan yoldaşlardan cezaevlerinizde direnen yoldaşlarınıza selamlar getirdim. Ahmet Saadet’ten Demirtaş’a, Kışanak’a selamlar getirdim. İsrail zindanlarında yatmakta olan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üyesi milletvekili Halide Cerrar’dan, İmralı’daki Öcalan’a selamlar getirdim” dedi.

Trump ve Netenyahu’ya seslendi

“Bizler hep birlikte siyonizme, emperyalizme, gericiliğe karşı mücadele ediyoruz” diyen Halid, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın polisliğini yapmakta olan ABD başkanı Trump Filistinlilere yönelik yeni bir proje sunmuştur. Bunların hala topraklarımızı nasıl işgal ettiklerini gayet iyi biliyorsunuz. Aslında bu, Filistin davasının tasfiyesi projesidir. Biz buradan Trump ve Netanyahu’ya sesleniyoruz. Bu proje asla hayta geçirilemeyecek, buna izin vermeyeceğiz. Hep beraber uluslararası devletlerin terörizmi ile karşı karşıyayız. Türkiye ordusunun Suriye’de ne işi var. Çocuklarımız ölüyor. Size adınızla da söylüyorum: Suriye halkları Erdoğan’a karşı başarı kazanacak. Yaşasın Filistin, Yaşasın Kürdistan.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın