Erdoğan: Suriye Milli ordusundan ekiplerimizle oradayız

Menemen – Aliağa – Çandarlı Otoyolu’nun açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin Suriye ve Libya politikaları macera ya da keyfe keder olmadığını” ve bunun için “ülke ve millet olarak yeni bir İstiklal mücadelesi verdiklerini söylediklerini” belirtti. Erdoğan, Libya’da Hafter yönetimine karşı “Suriye milli ordusundan ekiplerimizle oradayız” dedi.

Açılış konuşmasında, “Gerektiğinde askeri gücümüzü en üst düzeyde kullanıyoruz. Masada ve sahada olayların gidişatını değiştirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Netice almayı başardık. Bugün sıkıntı yaşadığımız noktaları sebebinin geçmişte güçlü duruş sergilenmemesinden kaynaklandığını görüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek şunları söyledi:

“Bay Kemal dedi ki” Doğu Akdeniz’de ABD, İngiltere Fransa var” dedi. “Sadece Türkiye yok” dedi. Zaten her zaman böyle konuşmuyor mu? Biz orada sondaj gemilerimizle vardık, sismik araştırma gemilerimizde vardık. Bay Kemal sen bunları söylediğin zaman 2 sondaj gemimiz vardı, şimdi 3’üncüyü de aldık, haberin olsun. Doğu Akdeniz’de sadece sismik ve sondaj gemilerimizle değil fırkateyn ve uçaklarımızla oradayız.”

‘Kahraman askerlerimiz, Suriye Milli Ordusu Libya’da’

Konuşmasında Libya ve İdlib’de yaşananlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:
“Gayrimeşru Hafter’e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz, Suriye milli ordusundan ekiplerimizle beraber oradayız…

…Birkaç tane şehidimiz var şunu da söyleyelim ki birkaç şehidin karşılığında da 100’e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlhak sonrası Rusya’ya ABD’den yaptırım kararı

Gazeteistasyon / ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerindeki “ilhak” kararını kınayarak Rus Merkez Bankası Başkanı …

Bir cevap yazın