Baydemir: Barzani ile yaptığım görüşmeden dolayı mutluyum

 

Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Mesut Barzani’ye teşekkür ederek, “Kürdistan ziyaretinden ve Sayın Mesud Barzani’yle yaptığım görüşmeden dolayı çok mutluyum” dedi.

Erbil’in Selahaddin ilçesinde Mesud Barzani’yle yaptıkları görüşmeye dair Twitter hesabından açıklama yapan Osman Baydemir, “Kürdistan ziyaretinden ve Sayın Mesud Barzani’yle yaptığım görüşmeden dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Baydemir, “Bu sıcak ve samimi karşılamanızdan ötürü size çok teşekkür ederim. Ulusal ittifakın sağlanması ve barış ile huzurun gelmesi dileğiyle” ifadelerini kullandı.
Mesud Barzani ile Baydemir, Çarşamba günü Selahaddin ilçesinde bir araya gelmişti.
Söz konusu görüşmede son görüşmeler ele alınarak, Kürt halkının Ortadoğu’daki durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştu.
Barzani ve Baydemir görüşmesinde, Kürt tarafları arasında yakınlaşma ve ortak ulusal ve barışçıl duruşun gerekliliğine vurgu yapılmıştı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Çocuk katili, Selim Tekin öldü

Gazeteistasyon / İstanbul‘un Bahçelievler ilçesinde 16 yaşında Beyza Doğan‘ı öldürdükten sonra intihara kalkışan Selim Tekin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir