Akşener, iktidarı ekonomiyle sallıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trakya bölgesindeki ziyareti sırasında iktidarı ekonomik veriler üzerinden vurdu. “ Çocukluğum köyde geçti böyle bir fakirliğe hiç rastlamadım. Onlar dinlemiyorsa ben dinleyeceğim, onların da dinlemesini sağlayacağım” diyen Akşener, şu mesajları verdi:

BÖYLE ÜLKE OLUR MU? 1600 liralık emekli maaşı var, 1300 liralık emekli maaşı var, 960 liralık emekli maaşı var, 2100 liralık emekli maaşı var böyle bir ülke olabilir mi? Ama saraydaki harcamaya baktığınız zaman, 217 bin asgari ücrete denk. 28 bin ailenin, 100 bin liradan ufak tefek ev sahibi olmasına denk.

UCUBE SİSTEM: Uçakların fiyatını takip edemiyorum ve Türkiye’den kopmuş, milletten kopmuş tek insanın iki dudağı arasına sıkıştırılmış bir hükümet sistemiyle de yönetiliyoruz. Öncelikle bu ucube sistemi değiştireceğiz. İyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğiz. Görüyorum ki, milletten kopan iktidarlar yavaş yavaş adda ya gidiyorlar.

ERDOĞAN’NIN KONUŞMALARI: Grup konuşmalarına bakın, esnafın derdine yönelik, işsiz gence yönelik, üniversitede okuyan gencin durumuna yönelik, tencere kaynatamayan annelerin durumuna yönelik, işsiz kalıp babasından harçlık istemek zorunda kalan gençlere yönelik bir kelime duydunuz mu ağanın ağzından? Kimin ayağı kokuyor kimin ayağı kokmuyor; önce kendi ayağını kokla. ”

VERGİ BİNDİRİYOLAR:  Gelmiyorlar, konuşmuyorlar, anlamıyorlar ama vergi bindiriyorlar, maliyet bindiriyorlar, Türkiye yanıyor. Çocukluğum köyde geçti böyle bir fakirliğe hiç rastlamadım. Onlar dinlemiyorsa ben dinleyeceğim, onların da dinlemesini sağlayacağım. Onlar görmüyorsa, onlar dinlemiyorsa sizde zamanı geldiği zaman gereğini yapacaksınız.”

ANADOLU NASILDIR: İzmir, Bursa, Edirne, Kırklareli kan ağlıyorsa Anadolu nasıldır kim bilir? Atatürk üzerinden, cumhuriyet üzerinden ve dini değerler üzerinden politika yapılıyor,  bu kutuplaştırmaları reddediyoruz.
SANDIKTA KONUŞUR: Ekonominin konuşulacağı bir Türkiye’nin seçime kadar oluşması için ne gerekiyorsa yapacağım? Görürsünüz bunu ağalar da kamuoyu da fark edecek. Seçmen konuşmaz seçmenin konuşması sandıktaki oyudur. Siyasetçi konuşur seçmen için. Sizin için konuşmaya geldim, burada öğreniyorum Ankara’ya gidip sinirlerini bozuyorum. ”

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın