5 milyon TL’lik oda parfümü!

5 milyon TL’lik oda parfümü!

CHP İzmir Milletvekili Seda Erdan Kılıç,  TBMM Kit Alt Komisyonu üyeleriyle  PTT’nin Ankara’daki Genel Müdürlük Binasında denetimlerde bulundu. CHP’li Kılıç, PTT’nin şubelerinde kullanılmak üzere sipariş ettiği oda parfümlerine yılda 5 milyon TL harcadığı iddiasını da PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’e sordu.  

TBMM KİT Alt Komisyonu, PTT’nin Ankara’daki Genel Müdürlük Binasında denetimlerde bulundu. Komisyon, PTT A.Ş. PTT Anadolum Lojistik A.Ş. ve Kule A.Ş’nin hesaplarını yerinde inceledi.

Bu denetimlere katılan CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, Alt Komisyon toplantısında, Sayıştay’ın 2018 yılı denetim raporunda da belirttiği, kurumda yaşanan bazı usulsüzlükler ve yanlışlıklar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılıç, PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’in, “Tek bir kartla ulaşım, para transferi, alışveriş gibi ihtiyaçların karşılanması amacıyla Türkiye Kart ve Takas-Hesaplaşma Merkezi Kurulacağını” açıklaması üzerine, bu merkezin ne zaman kurulacağını sordu.

Kılıç, AKP iktidarları döneminde, “AKP’li bürokratların aynı anda birçok kamu kurumunda yönetim kurulu üyesi olarak huzur hakkı alması” konusunu da gündeme getirdi. Kılıç, PTT Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan bürokratlardan, başka kurumlarda yönetim kurulu üyeliği ya da benzer görevlerde bulunanlar olup olmadığına ilişkin soru yöneltti.

 1,5 milyar liraya ne oldu?

PTT’nin Hazine’ye ait hisselerinin tamamının 2017 yılında Türkiye Varlık Fonu’na devredildiğini anımsatan Kılıç, “Varlık Fonu’na aktarıldığı zaman kasasında 650 milyon Lira bulunan PTT’nin iki yılın sonunda 850 milyon Lira zarar ettiği görülmektedir. Peki, bu 1,5 milyar liraya ne oldu? Nereye, ne için harcanmıştır?” sorusunu yöneltti.

Oda parfümü

PTT’nin şubelerinde kullanılmak üzere sipariş ettiği oda parfümlerine yılda 5 milyon TL harcadığı iddiasını da PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’e soran Kılıç, eğer bu iddia doğruysa sipariş edilen oda parfümlerinin hangi firmadan kaça alındığını sordu.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın