Irkçı saldırıda ölenlerin sayısı 11’e yükseldi

Almanya’nın Hanau kentinde iki farklı kafeye düzenlenen silahlı saldırıda ölenlerin sayısı 11’e çıktı. İki kişi olduğu belirtilen saldırganların yakalanması için operasyon başladı. Nargile kafeye saldırı gerçekleştiren şüphelilerden birinin evinde ölü bulunduğu duyuruldu.

Almanya’nın Hessen eyaletinde bulunan Hanau kentinde dün saat 22.00 sıralarında şehir merkezinde bulunan bir nargile bara giren silahlı saldırgan içeride bulunanlara silahla ateş açtı. Olay sırasında barda bulunan üç kişi hayatını kaybetti, bir kişi de ağır yaralandı.

Saldırgan daha sonra koyu renkli bir araçla yaklaşık 2,5 kilometre mesafedeki başka bir nargile bara giderek, burada da ateş açtı. Bu saldırıda da en az beş kişi yaşamını yitirdi. Hanau polisi iki saldırıda 9 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Polisten yapılan açıklamada, saldırının faili olduğu tahmin edilen kişinin evinde ölü olarak bulunduğu belirtildi. Aynı evde başka bir kişiye ait olduğu belirtilen bir cesedin daha bulunduğu aktarıldı. Böylece yaşanan olayda toplam ölü sayısı 11 oldu.
Alman Bild gazetesi, saldırganın adının Tobias R. olduğunu duyurdu. Aşırı sağcı Tobias R.’nin olayı üstlendiği ve bir mektup ile video bıraktığı aktarıldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın