Bahçeli’den İYİ Parti’lilere  yeşil ışık

Bahçeli’den İYİ Parti’lilere  yeşil ışık

İYİ Parti’den istifalarla ilgili tartışmalar sürerken, gözler MHP’ye çevrildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Partiden kopanlara yeşil ışık yaktı: “Kapımız açıktır…”

Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısı ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, İYİ Parti’den istifa eden milletvekillerinin olduğu ve kendisinin daha önce MHP’ye herkesin kapısının açık olduğu yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine,  şunları söyledi: “MHP’nin Türk milletini kucaklamakta kapısı her zaman açıktır. Bunu her defasında söylüyoruz ve milletimizle kucaklaşmak istiyoruz. Ancak Türkiye’nin siyasi istikrara, birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde hiçbir siyasi partide istikrarsızlık söz konusu olmamalıdır. Bunlara dikkat etmek lazım. Bir tarafta yeni parti kuruluşları tartışması var, bir tarafta FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları var, bir tarafta da partileri karıştırmak isteyen zihniyetler var. İYİ Parti iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar.”

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’ye 300 kişilik katılım

Gazeteistasyon / Cumhuriyet Halk Partisi’ne Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinden Kürt siyaseti içinde görev almış kişilerin de …

Bir cevap yazın