Keldani çiftten 36 gündür haber alınamıyor

 

Yaşadıkları topraklara yıllar sonra dönen Keldani kökenli Şimuni Diril (65) ile eşi Hurmüz Diril (71)’den 11 Ocak tarihinden bu yana haber alınamıyor. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya köyünde kayıplara karışan Keldani Diril çiftinin yakınları hayatlarından endişe ediyor.

Alınan bilgilere göre, Beytüşşebap’a bağlı Kovankaya köyünde yaşayan Şimuni ve Hurmüz Diril’den 11 Ocak tarihinden bu yana haber alınamıyor. Çocuklarıyla 7 Ocak’ta telefonla görüşen Diril çiftini en son 11 Ocak tarihinde komşuları görmüş. O tarihten bu yana kendilerinden bir haber alınamamış. Bölgede jandarma tarafından yapılan arama çalışmalarından da bu güne kadar bir bilgiye ulaşılamamış.

12 Ocak Pazar günü Fransa’dan gelen 2 akrabasıyla köye anne-babasını ziyarete giden İstanbul Keldani Katolik Kilisesi Papazı Remzi Diril, akşam saatlerinde köye vardıklarında evin kilitli olduğunu fark ediyor. Balkon tarafından bir pencereyi zorlayarak eve giren Remzi Diril, evde kimsenin olmadığını, yalnızca annesinin telefonunun televizyonun üstünde olduğunu fark ediyor. Aynı gün jandarmaya haber verilerek kayıp başvurunda bulunuluyor. 16 Ocak tarihinde ise Jandarma Özel Harekat timleri tarafından bölgede arama çalışmaları başlatılırken, daha sonra yoğun kar yağışı nedeniyle arama çalışmalarına ara veriliyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Saray, Kraliçe 2. Elizabeth’in mezarından ilk fotoğrafı paylaştı

Gazeteistasyon / Buckingham Sarayı, 19 Eylül’de yapılan cenaze töreniyle Windsor Kalesi’ndeki St George Şapeli’ne defnedilen …

Bir cevap yazın