Kartpostallık görüntüler.. Surlarda tehlikeli kartopu.. Ramazan YAVUZ (ÖZEL)

Diyarbakır kent merkezine yıllar sonra yağan kar ve ardından gelen 2 günlük okul tatili öğrencileri olduğu kadar velilerini de sevindirdi. 2 günlük hafta sonu tatili de eklenince 4 gün dinlenme fırsatı bulan öğrenci ve velileri kardan adam yapmak, kartopu oynamak ve karın tadını çıkarmak için park ve bahçelere akın etti.

Yoğun kara rağmen özellikle gençler tehlikeli olmasına rağmen tarihi Surlara çıkmayı da ihmal etmedi. 5 kilometre uzunluğundaki Surların özellikle Urfakapı, Mardinkapı, Saraykapı kesimindeki burçlara çıkan gençler en uç noktalara kadar bile giderek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Hızını almayan bazı gençler ise karla kaplı olan efsanelere konu olan Yedikardeş ve Benusen burçlarında düşmeyi de göze alarak kartopu oynadı. Surlara çıkan gençler özellikle inerken büyük risk aldı. Gençler Sur duvarlarına tutunarak güçlükle inebildi. Surların etrafındaki park ve bahçelere akın edenler, yaptıkları kardan adamlarla hatıra fotoğrafları çektirirken, bazısı ise köpeğini karda gezdirmeyi tercih etti. Bazı vatandaşlar ise park ve bahçelerde topladığı temiz karı evlerine götürerek, üzerine pekmez döküp afiyetle yediler. Vatandaşlar kar ve pekmezin bir arada yenilmesinin şifa kaynağı olduğuna inanıyor.
Yoğun kar, Surlar ve tarihi yapılarla bütünleşince kartpostallık görüntülere oluşturdu.

Fotoğraflar: Ramazan YAVUZ

(Copyright) Haber ve fotoğraflar izin alınmadan kullanılamaz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın