Yeğen Gülen hakim karşısında

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya tutuklu sanık Zeynep Gülen SEGBİS ile bağlanırken, sanık avukatı katıldı. İddianamenin okunması ve kimlik tespitinin yapılmasının ardından başlayan duruşma sanık Gülen’in savunma yapmasıyla devam etti.Gülen,

Üzerine atılı suçlamaları reddeti,olarak.Bank Asya’ya para yatırılmasıyla ilgili, “Paranın yatırılmasını babam istedi. Babam kolay bir şekilde para çekebilmem için benim adıma hesap açtı. Kardeşim Fatmanur Gülen de yanımdaydı, babam aynı şekilde ona da hesap açtı” savumasını yaptı. Gülen’nin Avukatı, müvekkilinin kanser hastası olduğunu ifade ederek tahliyesini ve beraatini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, sanığın sahte kimlikle yakalanmış bulunması ve kaçma şüphesi nedeniyle tutukluluk halinin devamını istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

75 bin tl yatırdı

Şüpheli Zeynep Gülen’in Bankasya hesap hareketlerinin incelemesinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in “Bank Asya’ya para yatırın” talimatının ardından 19 Ağustos 2014 tarihinde Bank Asya’da ilk defa hesap açtırarak 75 bin TL yatırdığı vurgulandı. Şüpheli Gülen’in ifadesinde atılı iddiaları kabul etmediği, “Bu kişilerin soyadını taşımak dışında, örgütle bağlantısı olmadığını, yaklaşık 4 yıldır ailesini reddederek tek başına yaşadığını, geçmiş dönemde ailesiyle beraber Amerika’ya giderek Fetullah Gülen ile ailecek görüştüklerini, babasının hastalığı yüzünden Bank Asya’ya hesap açtırarak para yatırdığını, ailesiyle görüşmediğini” savundu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın