Uyuşturucuyla Mücadele Derneği kurucusu uyuşturucudan yakalandı

 

torbacı olarak tabir edilen, uyuşturucu satıcısı ile alışveriş yaparken yakalandı. Dernek yöneticisi Latif I. alışverişin nasıl yapıldığını anlamak için böyle bir şey yaptığını söyledi. Yönetici ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

DHA’da yer alan bilgilere göre, Konya’nın Karatay ilçesi Doğuş Mahallesi’nde ‘uyuşturucuyla mücadele’ kapsamında 1 Şubat Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında çalışma yürüttüğü sırada bir kişinin uyuşturucu satın aldığını gördü. Şahsı takip eden polis, Latif I.’nın üzerinde uyuşturucu hap buldu.

5 ay önce kurulan Uyuşturucuyla Mücadele ve Eğitim Derneği’nin kurucu üyesi olduğunu söyleyen Latif I.,’Uyuşturucuyu Hasan G. ile Kemal D.’ den aldığını’söyledi. Latif I.’nın ifadesi üzerine söz konusu iki kişi de gözaltına alındı.

Latif I. ifadesinde,” Uyuşturucuyla Mücadele ve Eğitim Derneği’nin üyesiyim. Mahalleden geçerken bir kişi ıslık çaldı. Ben de aracımı durdurdum. Islık çalan kişi bana, ‘hap satıyorum’ deyince, ben de derneğin üyesi olduğum için bu işlerin nasıl olduğunu düşünerek, o kişiye, ‘tamam’ dedim. O ve yanındaki kişi aracıma bindi, mahallede onların tarif ettiği bir sokağa gittik. Orada bana 50 lira karşılığında 1 adet hap verdiler. Sonra onlar aracımdan indi. Ben de oradan uzaklaştım. Hapı ben kendim kullanmak için almadım. ‘Uyuşturucu alışverişi nasıl oluyor’ diye merak ettiğim için aldım. Ben herhangi bir uyuşturucu da kullanmıyorum” dedi.

‘Uyuşturucu madde bulundurmak veya kullanmak’ suçundan gözaltına alınan Latif I., polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Hasan G. ve Kemal D. de ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mahkemeden Cengiz Holding’e kötü haber

Gazeteistasyon / Kazdağları’nda, Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesi Halilağa köyü yakınlarında Cengiz Holding tarafından işletilmek istenen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir