Kanser hastası Kesler serbest bırakıldı

 

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında tutuklama kararı verilen kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler, avukatının itirazı sonucu serbest bırakıldı.

İsviçre’den geldiği İstanbul Havalimanı’nda Salı günü gözaltına alınan ve sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek, “örgüt propagandası yapmak” ve “cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla tutuklanan 53 yaşındaki kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler’in tutukluğuna itiraz kabul edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Kesler’in sağlık raporlarını da göz önünde bulundurarak, Kesler’in tahliyesine hükmetti.
Kesler’in avukatı Gülizar Tuncer, müvekkilinin hastalıklarının ağır olduğunu, hem İsviçre’deki hem de Türkiye’deki sağlık raporlarını mahkemeye sunduklarını belirtti. Av. Tuncer, Kesler’in fiziki ve ruhsal olarak çöküntü içinde olduğunu, bu sabah itibari ile taburcu edildiğini ancak evde doktor gözetiminde kalacağını ifade etti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın