Aktivist Natali Avazyan serbest bırakıldı

 

Gözaltına alınan aktivist ve insan hakları savunucusu Artel Natali Avazyan, serbest bırakıldı. Avazyan’ın yazar Hilal Kaplan ile ilgili sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunduğu için gözaltına alındığı öğrenildi.
Serbest bırakıldıktan sonra dokuz8HABER’e konuşan Avazyan, “İstanbul’da abimin evinin basılmasının ardından CHP eski Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ile iletişime geçmiş. Milletvekili nezaretinde emniyete gitmeyi planlarken, polisler ailemin Adana’da ikamet ettiği eve gelerek beni gözaltına aldı” dedi.
İktidara yakınlığı ile bilinen yazar Hilal Kaplan ile ilgili paylaşım yaptığını ve bu nedenle hakkında yakalama kararı çıkarıldığını aktaran Avazyan, adliyedeki İfadesinde ise şu ifadeleri kullandı:

“@NataliAvazyan kullanıcı isimli Twitter hesabı bana aittir. Soruşturma dosyası içerisinde bulunan Twitter paylaşımını ‘Hilal Kaplan’ın önerisi’ yorumuyla paylaştım. Hilal Kaplan’a karşı herhangi bir hakaret veya iftira niteliğinde sözler söylemedim. Şikayetçinin dilekçesinde belirtmiş olduğu ifadelerin hiçbirini ben kullanmadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlhak sonrası Rusya’ya ABD’den yaptırım kararı

Gazeteistasyon / ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerindeki “ilhak” kararını kınayarak Rus Merkez Bankası Başkanı …

Bir cevap yazın