OHAL Komisyonu, KHK’lının işini mezarda iade etti

Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen ve yakalandığı kanser sonucu 2019’da hayatını kaybeden eski Büro Emekçileri Sendikası (BES) Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Çoban, OHAL Komisyonu kararıyla işine iade edildi.

Diyarbakır Büro Emekçileri sendikası eski Başkanlarından Ahmet Çoban, Kasım 2016’da Kanun hükmünde Kararname ile ihraç edildi. İhraç edildikten sonra ekonomik sıkıntılar yaşayan Çoban işe iadesi için OHAL komisyonuna başvuruda bulundu. İşsizlik nedeniyle maddi sıkıntı ve sorunlar yaşayan Çoban rahatsızlığı nedeniyle tetkikler yaptırınca Kanser olduğunu öğrendi. Uzun süre Dicle Üniversitesi Hastanesinde yatarak kanser tedavisi gördü. Ancak, 22 Nisan 2019 yılında Kanser rahatsızlığı sonucu hayatını kaybetti.

Ahmet Çoban’ın ölümünden 10 ay sonra ise OHAL komisyonu kararıyla görevine iade edildiği iletildi. Diyarbakır Büro Emekçileri Sendikası Şube Başkanı Suphi İzol, OHAL komisyonunun oyalama komisyonu olduğunu anlatarak, ‘’3,5 yıl sonra arkadaşımızın göreve iadesine karar veriliyor. Bu suça iktidarın yanı sıra OHAL komisyonu üyeleri de ortaktır. İktidar ve onun atadığı komisyon tüm bu yaşananların hesabını hukuken ve vicdanen nasıl verecek. Gecikmiş bu karar Ahmet Çoban’ı geri getirmeyecek’’ dedi.
BES yarın sendika şubesinde basın açıklaması yapacak.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın