Destici’den bağış tepkisi! “Toplum vicdanı kanadı”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 8 milyon dolarlık Kızılay bağışına tepki gösterdi. “ahlaki de bulmuyorum, vicdani de bulmuyorum” diyen Destici, eleştirilerini şöyle sıraladı::

DOĞRU DEĞİL: Toplumumuzda en çok tartışılan konulardan bir tanesi Kızılay üzerinden yürütüldü. Kızılay’a Başkent Gaz’ın şartlı bağışı, aslında buna şartlı bağış denmesinin de çok doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü şartlı bağıştan bizim anladığımız, bağış yaptığınız zaman ‘ben bu bağışı yapıyorum, bununla birlikte buraya bir okul yapılmasını, cami yapılmasını, Filistin’e, Elazığ’a, Suriye’ye gönderilmesini istiyorum’ diyebilirsiniz. Benim anladığım şartlı bağış böyle.

AHLAKİ DEĞİL:  Yani ben parayı Kızılay’a vereyim, öbür vakfa ver, o da götürsün başkasına versin. Ben bunu doğru bulmuyorum, ahlaki de bulmuyorum, vicdani de bulmuyorum. Dolayısıyla toplumumuzun da vicdanını da yaraladığını, kanattığını düşünüyorum.

YANLIŞTAN DÖNÜLSÜN: Kızılay dediğimiz zaman hepimizin güvendiği bir kurumdan, kuruluştan bahsediyoruz. Yardımlarımızı güvenle yapabildiğimiz. ‘Mutlaka yerine ulaşır’ diye düşündüğümüz bir kurumdan bahsediyoruz. Bu kurumumuzun toplumdaki bu algısını zedelemeye de yıpratmaya da hiç kimsenin hakkının olmadığını düşünüyorum. Bu yanlıştan dönülebiliyorsa dönülsün, dönülmüyorsa da çıkıp topluma izah edilsin, özür dilensin. Bir daha böyle bir hülle yoluna başvurulmamasını ben buradan tavsiye ediyorum. Bu yanlışı savunmanın bir anlamı yok.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın