Adalet Bakanı Gül: İnfaz düzenlemesi yakında Meclis’e gelecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz düzenlemesinin yakın zamanda Meclis gündemine geleceğini ifade etti. 

AKP grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularının yanıtlayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz indirimi düzenlemesine ilişkin konuştu. Gül, “İnfaz düzenlemesi yakın zamanda Meclise gelecek. Meclis’in gündeminde. Şu tarihte olur diyemeyiz. Cumhurbaşkanımız da söyledi bir kaç hafta içinde neticeye kavuşur. Uzun zamandır üzerinde çalışılıyor. Meclis’in takdir edeceği gündeme bağlı. Toplumu rahatsız etmeden hakkaniyet ve adalet çerçevesinde hazırlanacak” dedi.
CEZA İNFAZ DÜZENLEMESİ KAPSAMINDA NE VAR?
Gül infaz indirimi düzenlemesine ilişkin önceki hafta verdiği bilgilerde şunları söylemişti: “Kapsamı, muhtevası, son hali TBMM’de AKP grubunun öncülüğünde diğer partilerle ortaya konacaktır. Kişinin yine yanlış yaparsa, topluma zarar verirse yine cezaevine gireceği bir düzenleme olması lazım. Bu anlamda söz konusu paket bir af değil. Hafta sonu evde infaz, hafta sonu geceleyin infaz gibi hamilelere, yaşlılara, hastalara yönelik infazın insani yönünün değeceği birtakım düşünceler söz konusu.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın