Japonya’da 3 bin 700 kişinin bulunduğu gemi karantinaya alındı

Japonya’nın başkenti Tokyo yakınında kruvaziyer 3 bin 700 kişinin içinde bulunduğu bir gemi, koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alındı.

Japonya’nın başkenti Tokyo yakınında Amerikan şirketi Princess Cruises’a ait Diamond Princess isimli ve 2 bin 666 yolcu ve bin 45 mürettebat üyesinin içinde bulunduğu gemi, koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alındı.
Japon medyasına göre, 25 Ocak’ta Hong Kong’dan binen 80 yaşındaki bir yolcuda ölümcül koronavirüs tespit edilmesi ardından karantina tedbirlerine karar verildi. Hükümet sözcüsü Yoşihide Suga, Pazartesi yaptığı açıklamada, geminin Tokyo’nun batısındaki Yokohama limanına bir gün daha erken geldiğini ve karantina altına alınacağını bildirmişti.
Gemi Cumartesi akşamı karantinaya alındı. Yapılan ilk incelemelerde söz konusu kişide virüs tespit edilince, gemi yeniden karantina uygulamasına tabi tutuldu.
Japonya’da şimdiye kadar 20 kişide virüs tespit edildi. Bunlardan 4’ü herhangi bir semptom göstermeden belirlendi. Virüsün yayılmasına karşı önlemler çerçevesinde Japon hükümeti Cumartesi gününden bu yana, Çin’in Hubei vilayetinde yakın zamanda kalmış yabancıların ülkeye girişini kabul etmiyor. Virüs, Aralık ayında Hubei vilayetindeki Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İstanbul’da ormanlara giriş yasağı

Gazeteistasyon / İstanbul’da Valilik hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte artan yangın riski sebebiyle ormanlık alanlara giriş ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir