CHP’den Filistin Büyükelçiliği’ne destek ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz başkanlığındaki heyet, Filistin Büyükelçiliği’ne destek ziyaretinde bulundu. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, partinin Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal, Mersin Milletvekili Alpay Antmen’den oluşan heyet, Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti.
Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, heyeti, “Evinize hoş geldiniz” diyerek karşıladı. Ziyarette konuşan Mustafa, “Trump ve Netanyahu uluslararası hukuk kurallarını çiğnemek istiyorlar. Barış Planı sadece Trump ve Netanyahu arasındaki bir anlaşmadır. CHP’nin yanımızdaki duruşunu takdir ediyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ve memnuniyetimizi sunuyorum. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP ailesine saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz,  ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından açıklanan “Ortadoğu Barış Planı”nı eleştirerek, “CHP olarak Filistin’in hep yanında olduk, bundan sonra da hep yanında olacağız. Açıklanan plan, Filistin halkını hiçe sayan bir plandır. Bu planı kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TGC: RTÜK iktidar adına ceza dağıtma görevinden vazgeçmeli

Gazeteistasyon- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, RTÜK’ün asıl görevini unutup iktidara yakın olmayan TV kanallarını düzenli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir