Bölge kentleri kar ve yağmurun etkisine girdi

Depremin meydana geldiği Elazığ ile bölge kentlerinde etkili olan kar ve sağanak yağışın, Cumartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor. 

Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman, Bingöl, Siirt, Dersim, Malatya ve deprem bölgesi Elazığ, yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Bölge genelinde yağışlar, yağmur, yer yer karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Rüzgarın yer yer orta kuvvette eseceği bölge kentlerinde, hava sıcaklığının da 2-4 derece düşmesi bekleniyor.
DEPREM BÖLGESİ İÇİN UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, deprem bölgesi Elazığ’a ilişkin uyarılarda bulundu. Bölgenin bugün sabah saatlerinden itibaren yağışlı bir sistemin etkisi altına girdiği belirtilen açıklamada, yağışların Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri genellikle aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar şeklinde, Cuma ve Cumartesi günleri ise bölge genelinde aralıklı kar şeklinde olmasının beklendiği kaydedildi.  Açıklamada, “Hafta ortasına kadar artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak olan hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Çarşamba ve Perşembe günleri ise kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor” denildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Pediyatrik Kardiyak Yoğun Bakım Çalıştayı’ düzenlendi

Gazeteistasyon / Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kalp Merkezi’nde, “Pediyatrik …

Bir cevap yazın