Bakan Turhan: Kanal İstanbul’un imar planı onaylandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesi imar planının onaylandığını açıkladı. Turhan, “Askı sürecinin bitmesinin ardından ihale sürecini başlatacağız” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılı değerlendirmesi ve 2020 yılı hedeflerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Turhan, Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihalesini bu yıl yapmayı planladıklarını da açıkladı. Turhan, “Yap-işlet-devret modeli ile gerçekleştireceğimiz Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihalesini bu yıl yapmayı planlıyoruz” dedi.
Kanal İstanbul projesinin imar planının onaylandığını belirten Turhan, “Askı sürecinin bitmesinin ardından ihale sürecini başlatacağız” diye konuştu.
Turhan, “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattını tamamlayarak yüksek hızlı treni Sivas’a ulaştıracağız. Bu yılın ilk çeyreğinde de test sürüşlerine başlayacağız” ifadelerini kullandı.
AVRASYA TÜNELİ’NE ZAM
Avrasya Tüneli’ne yapılan zamma da değinen Turhan, şunları söyledi: “Avrasya Tüneli yap-işlet-devret projesidir. Bu projedeki ücretler yılda iki defa güncelleniyor. En son güncelleme 2018’de yapılmıştı. Yapılan hesaplarda 23-30 lira olan geçiş ücreti 36-40 liraya yükseltildi.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Gazeteistasyon / Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın