Diyarbakır Tabip Odası’ndan ‘koronavirüs’ açıklaması

Diyarbakır Tabip Odası, koronavirüs şüphesiyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildiği iddia edilen hastaya ilişkin açıklama yaparak, haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Diyarbakır Tabip Odası (DTO) koronavirüs şüphesiyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildiği iddia edilen hastaya ilişkin bilgilendirme amaçlı açıklama yaptı.

Haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada “Epideminin görüldüğü bölgeye 13 gün önce seyahati olan ancak herhangi bir şikayeti koronavirüse ait semptrom ve bulgusu olmayan bir hastanın başvurusu üzerine ‘Diyarbakır Gazi Yaşargil EAH koronavirüse rastlandığına’ dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bölgeye seyahati nedeniyle anksiyete yaşayan hastadan gerekli sürüntü ve örnekler alınmış olup, vaka tedbir amaçlı gözlem altında takip edilmektedir. Bunun dışındaki diğer bilgilere itibar edilmemelidir” ifadelerine yer verildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Memleket partisi sözcüsü Özkal: ‘Vali anayasaya aykırı konuşamaz’

Gazeteistasyon- Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan Kocaeli Valisi’nin ‘Devletin ideolojisi İslamdır’ ifadelerine, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir