Ana Sayfa / Eğitim / Öğrenciler ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması alabilecek

Öğrenciler ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması alabilecek

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ABD’nin Arizona Eyaletinde bulunan Devlet Üniversitesi Arizona Üniversitesi ile başlattıkları Global Kampüs ortaklığı ile öğrencilere korona virüs salgını dolayısıyla ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması alma fırsatı sunuyor.

Arizona Üniversitesi Rektörü Robert C. Robbins, “Global Kampüs ortaklığı, günümüzde COVID-19’un neden olduğu hareketlilik zorluklarının çözülmesine yardımcı olurken, aynı zamanda BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi olan dünyaya erişilebilir ve kaliteli eğitim sağlama amacına ulaşmak için de anlamlı ve uzun vadeli bir çabadır” dedi.
Seyahat kısıtlamaları, ertelenen okul açılışları ve vize moratoryumları göz önüne alındığında, Girne Amerikan Üniversitesi’nin, pandemi sürecinde en güveli bölgelerden bir tanesi olan Girne, Kıbrıs kampüsünde tam erişim ile Kıbrıs’taki öğrencilerin gerçek bir ABD derecesi veya ABD transfer kredisi kazanmalarını sağlamak için Arizona Üniversitesi ile esnek ve uygun fiyatlı eğitim seçenekleri oluşturduğu ifade edildi.

‘Kıbrıs, Amerikan yüksek öğretiminin çekim merkezi olacak’

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Arizona Üniversitesi ile başlattıkları vizyonel işbirliği ile Kıbrıs’ın Amerikan yüksek öğretiminin bir çekim merkezi haline geleceğini belirterek, “Hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde kaliteli üniversite eğitimi vermek için Arizona Üniversitesi ile yeni işbirliğimizi başlatıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Uluslararasılaşmanın önemini bilen bir yüksek öğretim kurumu olarak öğrencilerin Amerika’da eğitim hayallerini ertelememeye davet ediyoruz. Eğitim yolculuklarında onlara destek olmak için buradayız. Bulunduğumuz coğrafyada artık öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri Arizona Üniversitesine gitmeden eğitimlerine Girne, Kıbrıs’ta GAÜ Global Kampüsünde devam edebilecekler. Arizona Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin başlatmış olduğu bu vizyoner işbirliği sayesinde artık Kıbrıs, Amerikan yükseköğretiminin bir çekim merkezi olacaktır” dedi.

Konuyla ilgili Arizona Üniversitesi GAÜ Global kampsünden yapılan açıklamada, öğrencilerin eğitimleri için aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilecekleri ifade edildi:

-Girne kampüsünde okuyarak, yüz yüze eğitim destekli Arizona Üniversitesi’nden lisans, yüksek lisans veya lisansüstü derecelerini tamamlayabilirler.
-Arizona Üniversitesinde veya ABD’de herhangi bir üniversitede okuyabileceğiniz hemen hemen tüm programlara Girne’de hazırlanarak daha sonra Amerika’da eğitime devam edebilirler.

Arizona Üniversitesi Uluslararası Eğitim Dekanı Brent White’ın açıklamasında, “Uluslararası eğitimde mevcut duruma neden olan olaylar, bilginin yaratılması ve sınırların ötesine iletilmesi için fiziksel seyahatin gereksiz olduğu yeni bir ‘hareketlilik sonrası’ (post-mobilite) dünyanın şafağını hızlandırdı” dedi. White “Neredeyse bir gecede, tüm dersler çevrim içi hale geldi ve uluslararası öğrenciler eğitimlerine devam ederken kendi ülkelerinde evde güvende kalmaya da devam ediyorlar. Bizler koşullar ne olursa olsun, öğrencilerin bir Amerikan eğitimi alma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. ” diye sözlerine ekledi.

‘Bölge öğrencileri için büyük avantaj’

Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Bingöl temsilcisi Mustafa Güzel ise, Girne Amerikan Üniversitesi ile Arizona Üniversitesi ile başlatılan Global Kampüs ortaklığı ile, öğrencilere korona virüs salgını dolayısıyla ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması alma fırsatı sunmasının bölgedeki öğrencilere büyük bir ajantaj sağladığını ve bu nedenle memnunlukla karşılandığını söyledi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Hendek’teki patlamayla ilgili 4 kişi tutuklandı

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasındaki patlamayla alakalı gözaltına alınan 4 şahıs tutuklanarak cezaevine ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir