Ana Sayfa / Manşet / “NATO’nun Türk Talebeleri ve Devlet Bahçeli”

“NATO’nun Türk Talebeleri ve Devlet Bahçeli”

NATO’yu zalimler örgütü olarak tarif etmek mümkün…Hele Türkiye, hiç çekmedi NATO’dan çektiği kadar desek yeridir.

NATO-ABD içimize girdi gireli, bir türlü kurtulamadık birbirimizi boğazlamaktan. NATO, üs- tank-top-uçak-nükleer füze olduğu kadar, soğuk savaş ideolojisini de ihraç etti. Bir de derin ordusunu sokuşturdu Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelere.

Kılıkları gazeteci-işadamı-hekim-siyasetçiydi. En mühimi de bunlardı zaten. NATO Seyahat Belgesi sahibi bu kişiler, aslında “NATO Vatandaş”larıydı! Tek tek saymaya kalksak kimlere rastlarız, kim bilebilir…

İşin aslı, NATO daha üniversite yıllarında seçiyordu adamlarını. Bunların elinden tutuyor, sonraları mevkii ve makam sahibi yapıyordu.NATO, değişik ülkelerde “NATO Üniversiteliler Semineri” adı altında eleman devşirme eğitimlerini 1960 yılında Türkiye’ye ayırdı.

Türkiye seçmeleri 1960 yılının Ağustos ayında yapıldı. FETÖ ile özdeşleşen Türkiye Komünizmle Mücadele Derneği- AKP ile yan yana gelen Milli Türk Talebe Birliği –Türkiye Milli Talebe Birliği Federasyonu’nun seçilmiş üyeleri Galatasaray Lisesi’nde toplandı.

Toplantının organizasyonunu yapmak da Büyükelçi Kemal Girgin’e düştü. Kemal Girgin, toplantının MTTB-TKMD ve MTTB ile ortaklaşa gerçekleştiğini ve Türkiye’den 15 öğrencinin burada eğitim aldığını anılarında anlatıyor.

Gelelim MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bahsine. Gazeteci-Yazar Sebahattin Önkibar, Bahçeli’nin de yolunun yıllar önce NATO Üniversiteliler Semineri’ne düştüğünü iddia etti. Ülkücü Metin Kaplan’ın iddiasını şöyle dillendirdi Önkibar:

“Metin Kaplan kısa bir süre önce kişisel Facebook sayfasında şunları paylaştı:

– ‘Ulaştığım bilgiye göre, Devlet Bahçeli 1980 öncesinde NATO’nun Genç Liderler Projesi için eğitilen isimlerden biridir. Bunun için Brüksel’e gizli olarak seyahatler yaptığını tespit ettik.’

Yüzbinlerce ülkücü tarafından paylaşılan bu satırlara ilginçtir, aradan haftalar geçmesine rağmen, Bahçeli yalan demedi.Aslında Önkibar’ın dillendirdiği iddia yeni gibi dursa da en az kadim ülkücü Metin Kaplan kadar eskiydi.Bir bilen var iddiayı…

Eski Bakan Yaşar Okuyan, bir vakitler o iddiayı anlatmıştı. Hafızamda kaldığı kadarıyla
yazayım: “1978 veya 79 yılında MHP’ye böyle bir davet var. MHP lideri Merhum Alparslan Türkeş, bir ismi görevlendiriyor. NATO Genç Liderler toplantısı için. İşte öykü burada gerilim ve derinlik kazanıyor. İddiaya göre o isim pasaport alamıyor ve ikinci kişi olarak da Devlet Bahçeli’yi görevlendiriyor Türkeş. Hatta bu pasaport işleri ile de Yaşar Okuyan ilgileniyor. Ancak o toplantıya Devlet Bahçeli de gidemiyor…”

Meraklısına not:
Emekli Büyükelçi Kemal Girgin- Diplomatik Anılarla Dış İlişkilerimiz
S:73-74

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“Define ararken dinamit patlatan iki kişi şelaleden düştü”

Bursa’nın İznik ilçesinde define ararken dinamit patlatınca şelaleden düştükleri iddia edilen 2 kişi jandarma, itfaiye, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir